top of page
Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

Yazılı Basın

Printed Media

Kıbrıs’ın ilk fantastik roman serisi Safir’in birinci ve ikinci kitabı yayınlandı

01.11.2020

Kemal B. Caymaz’ın yazıp resimlediği Kıbrıs’ın ilk fantastik roman serisi SAFİR’in yıllardır merakla beklenen ikinci kitabı SAFİR-Yegâne Aşk, Işık  Kitabevi Yayınları tarafından yayınlandı.

Bakan Çavuşoğlu, Sanatçı Caymaz’ı Kabul Etti

24.08.2020

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs’ın ilk fantastik romanı “Safir”in yazarı, sanatçı Caymaz’ı kabul etti.

Kıbrıs’ın ilk fantastik sinema filmi geliyor!

10. 12. 2019

   Kemal B. Caymaz’ın yazıp resimlediği, ülkemizin, İlk fantastik roman serisi SAFİR’in sinema filmi serüveni için çalışmalara başlandı.  Ana Yapımcılığını Ümit Balkanlı ve Böcek Yapım’ın üsleneceği Kıbrıs’ın İlk Fantastik Sinema filminin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak’ın oturması planlanıyor.

 

Safir’e ilgi büyüktü!

19.11.2019

Ülkemizin ilk fantastik gençlik yazarı, SAFİR serisinin yaratıcısı Kemal B. Caymaz, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı-Kültür Dairesi Müdürlüğü himayelerinde Tuyap 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katıldı.

Kültür dairesi, Kıbrıs Türk yazın sanatını ve Kıbrıs türk plastik sanatını İstanbul’da tanıttı

18.11.2019

Kültür Dairesi organizasyonuyla 9-10 Kasım tarihlerinde KKTC standında gerçekleştirilen imza gününde Yazar Kemal Behcet Caymaz, Safir serisinin “Müjdelenen Zaman” isimli ilk romanının İngilizce ve Türkçe baskılarını imzaladı.

Kıbrıs Türk Yazın Sanatı ile Kıbrıs Türk Plastik Sanatı İstanbul'da tanıtıldı

18.11.2019

Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat başkanlığında katılım sağlanan fuarlarda, Kıbrıs Türk yazın sanatı ve yazarları ile Kıbrıs Türk plastik sanatı ve sanatçıları tanıtıldı.

Kemal B. Caymaz “SAFİR” ile 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında

06.Kasım.2019

Ülkemizin ilk fantastik gençlik yazarı, SAFİR serisinin yaratıcısı Kemal B. Caymaz, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı-Kültür Dairesi Müdürlüğü himayelerinde Tuyap 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılıyor.

Bir genç, hayalleri ve yarattığı fantastik dünya: Safir serisi

21.08.2019

Ülkemizin ilk fantastik romanı olan “Safir Müjdelenen Zaman” yazarı Kemal B. Caymaz ile kitabının İngilizce çevirisi “Sapphire-The Promised Time” ın EMAA’da yer alan tanıtımı ve sergisi sonrasında buluştuk ve Seçkin Saral karakterinin fantastik dünyasına daldık.
 

İngilizceye çevrilen ‘Safir’ ile gerçek dünya ve fantastik dünya arasında bir yolculuk

07.08.2019

Kemal Behcet Caymaz’ın yazıp resimlediği Kıbrıs’ın ilk fantastic serisi Safir’in birinci kitabı “Müjdelenen Zaman” Ceren Karanar’ın çevirisiyle “The Promised Time” olarak ingilizce yayımlandı.

EMAA Başkent Sanat Merkezinde bir tanıtım gecesi düzenleyen ve bu geceye bir de sergi dahil  eden genç sanatçı ile sohbet etme şansı yakaladık.

Akıncı, sanatçı Caymaz’ı kabul etti

06.08.2018

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sanatçı Kemal Behcet Caymaz’ı makamında kabul etti.

 

‘Safir’ serisinin İngilizce çevirisinin tanıtımı ve sergisi gerçekleşti!

25.07.2019

Kitabın tanıtımı ve sergisi 22 Temmuz Pazartesi akşamı KKTC Kültür Dairesi müdürlüğü, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, EMAA - Akdeniz Avrupa Sanat Derneği ve ISGUM-İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi sponsorluğunda Emaa Başkent Sanat Merkezinde gerçekleşti.

Safir'in İngilizce çeviri tanıtımı ve sergisi gerçekleşti!

24.07.2019

Kemal Behcet Caymaz'ın yazıp resimlediği Kıbrıs'ın ilk fantastik serisinin birinci Kitabı Safir'in İngilizce çeviri tanıtımı ve sergisi gerçekleşti.

Kıbrıslı Türk yazarın kitabı artık tüm Avrupa’da!

23.07.2019

Yazar Kemal Behcet Caymaz’ın öğrencilik yıllarında yazmaya başladığı ve resimlediği “Safir” serisinin birinci kitabı “Müjdelenen Zaman”, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kültür Dairesi Müdürlüğü sponsorluğunda İngilizce’ye çevrildi. Kitap, amazon.co.uk üzerinden bütün Avrupa’da satılmaya başlandı.

‘Safir’ serisinin İngilizce çevirisinin tanıtımı ve sergisi gerçekleşti!

23.07.2019

22 Temmuz Pazartesi akşamı geçtiğimiz günlerde yazarı ile röportajını yaptığımız  Kıbrıs’ın ilk fantastik romanı olan  SAPPHıRE-The Promised Time (Müjdelenen Zaman)  adlı çeviri  kitabın sergisi ve tanıtımı  seçkin davetlileriyle sıcak bir atmosferde EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde  gerçekleşti.

Kıbrıslı Türk yazarın kitabı, dünyada okuyucuyla buluştu!

20.07.2019

Ressam-Yazar Kemal Behcet Caymaz’ın öğrencilik yıllarında yazmaya başladığı ve resimlediği “Safir” serisinin birinci kitabı “Müjdelenen Zaman”, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kültür Dairesi Müdürlüğü sponsorluğunda İngilizce’ye çevrildi. Kitap, amazon.co.uk üzerinden bütün Avrupa’da satılmaya başlandı.

Başkan Harmancı’ya hem “Safir”i takdim ettiler hem de kitap tanıtımı-sergiye davet ettiler

18-07-2019

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ülkemizin ilk fantastik romanı “Safir”in yazarı, ressam ve öğretim görevlisi Kemal B.Caymaz ile EMAA Başkanı Gökçe Keçeci’yi kabul etti. Kabulde Kemal B.Caymaz, Başkan Mehmet Harmancı’ya “Safir” kitabının Türkçe ve bu ıl yayınlanan İngilizce versiyonu ile kendi yaptığı bir illüstrasyonu takdim etti. EMAA Başkanı Gökçe Keçeci de Başkan Harmancı’yı 22 Temmuz Pazartesi gerçekleşecek Kemal B.Caymaz’ın “Sapphire-The Promised Time” kitabının tanıtım ve kitapta yer alan illüstrasyonların yer aldığı sergi açılışına davet etti.

Kıbrıs’ın ilk fantastik serisi ‘Safir’ artık tüm Avrupa’da

15.07.2019

Kıbrıs’ın ilk fantastik Romanı Safir-Müjdelenen Zaman’ın Yazarı Kemal B. Caymaz  kitabının İngilizce çevirisini yayımladı. The Promised Time olarak 17 Mart’da Amazon’da satışına başlanan kitap uluslar arası bir ivme kazandı. Çevirisini Ceren Karanar’ın üstlendiği  kitap 22 Temmuz 2019 saat 19:00’da EMAA’da yapılacak olan tanıtım gecesinde  fantastik roman severleri ile buluşacak. Voice of The İsland olarak sizler için kitabın yazarı Kemal B. Caymaz ve çevirmeni Ceren Karanar ile bir röportaj yaptık.

‘Safir’ serisinin İngilizce çevirisi ve tanıtım gecesi 22 Temmuz’da!

09.07.2019

KKTC Kültür Dairesi müdürlüğü, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, EMAA-Akdeniz Avrupa Sanat Derneği ve ISGUM-İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi sponsorluğunda gerçekleşecek gecede, yazarın illüstrasyonlarının sergileneceği ve farklı sürprizlerin olacağı sihirli bir atmosfer bizleri bekliyor.

KIBRIS DAÜ SANAT KOLEKSİYONU PROTOKOLÜ İMZALANDI

19.01.2019

DAÜ adına Kıbrıs Araştımaları Merkezi’nin (KAM) yürüttüğü proje kapsamında 400’e yakın sanat eserini koleksiyonuna katan DAÜ, 2018 -2019 Akademik Yılı’nda da sanat koleksiyonunu büyütmeye devam ediyor. Bu bağlamda İnci Kansu (6 eser), Kemal B. Caymaz (5 eser), Mustafa Öztunç (5 eser), Hüseyin Özinal (3 eser), Nurtana Karagil (8 eser) ve Gökçe Keçeci’den (6 eser) toplam 33 eserin daha DAÜ koleksiyonuna katılabilmesi amacıyla bugün, saat 11:00’de, Rektörlük Ofisi’nde DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ile söz konusu sanatçılar arasında iş birliği protokolü imzaladılar

Caymaz, Çolakoğlu'nu ziyaret etti!

07 Aralık 2018

Ülkemizin ilk fantastik serisi “SAFİR”in yazarı genç sanatçımız Kemal Behçet Caymaz, Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu'nu ziyaret ederek kitabını hediye etti.

Kemal Behcet Caymaz Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları'nı ziyaret etti

24 Kasım 2018

Kıbrıs’ın İlk Fantastik Gençlik Serisinin yazarı genç sanatçımız Kemal Behcet Caymaz, Kültür Dairesi yeni müdürü Şehbal Hamzaoğulları’nı ziyaret ederek kendisine kitabını sundu ve yeni görevinde iyi dileklerde bulundu.

Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi Açıldı

06 Eylül 2018

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin düzenlediği 12 genç sanatçının 28 eserinin sanatseverlerle buluşturulduğu “Genç Sanatçılar ResimYarışması” sergi dün akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. 

Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2018”İn sonuçları açıklandı

20 Haziran 2018

Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması’nın derecelendirme yapılmaksızın verilen üç başarı ödülü; Direnç Betmezoğlu’nun “Beşparmağın Güzelliği”, Tünay Özyay’ın “Zaman Yolculuk II” ve Kemal B. Caymaz’ın “Yeter I” isimli eserlerinin oldu.

Kemal Behcet Caymaz, İskele’deydi

23 Nisan 2018

“Safir” serisinin yazarı Kemal Behcet Caymaz, Işık Kitabevi organizasyonuyla İskele Bekirpaşa Lisesi’nde ülkemiz değerli edebiyatçılarından Dervişe Güneyyeli Kutlu ve öğrencilerinin konuğu oldu.

Büyük Han 112 açıldı!

02 Nisan 2018

Ülkemiz genç sanatçısı ve safir serisinin yazarı Kemal Behcet Caymaz ve annesi Refika Caymazın çalıştıracağı Büyük Han 112 numaralı dükkan açıldı.

Kemal Behcet Caymaz: Sanat yoksa, yok olurum

28 Mart 2018

Ülviye Akın Uysal ile İçimizdekilerde bu hafta Kemal Behcet caymaz ve bilinmeyenleri...

“Safir”e ilgi vardı

22 Mart 2018

Kıbrıs’ın ilk ve en ünlü fantastik serisinin yazarı genç sanatçı Kemal Behcet Caymaz, CNR Uluslararası Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluştu.

Kitap Fuarında SAFİR Rüzgarları esti!

20 Mart 2018

Kıbrıs’ın ilk fantastik serisi Safir'in yazarı Kemal Behcet Caymaz, CNR Uluslararası Kitap fuarında okuyucularıyla buluştu.

“Safir” ile 5. Uluslararası CNR İstanbul Kitap Fuarı’nda

13 Mart 2018

Kıbrıs’ın ilk ve en ünlü fantastik roman serisinin yazarı genç sanatçımız Kemal B. Caymaz için, 5. Uluslararası CNR İstanbul Kitap fuarında imza günü düzenleniyor.

Ambargolarla boğuşan tüm Kıbrıslıların hikayesi

12 Mart 2018

Kıbrıs’ın ilk ve en ünlü fantastik roman serisinin yazarı genç sanatçımız Kemal B. Caymaz için, 5. Uluslararası CNR İstanbul Kitap fuarında imza günü düzenleniyor.

SAFİR Serisi 2017 KKTC En Çok Satanlar Listesinde!

05 Ocak 2018

KKTC’de 2017’nin en çok satan ikinci yerli kitabı ve fantastik roman türünün birincisi SAFİR Müjdelenen Zaman oldu...

“Gənclərimizin çoxu yaradıcılığa ciddi meyil göstərmir”

29.08.17

Genç Sanatçı Kemal Behcet Caymaz Azerbaycan'ın ünlü gazetesi "525-ci Qazet"e SAFİR serisini anlattı.

İstanbul’da Genç Yazarlar Buluşması-İsmail Bozkurt

22 Ağustos 2017

"Roman çalıştayında Kemal Behçet Caymaz çok iyiydi. Hatta katılımcıların en iyilerindendi diyebilirim. Kendi romanı için görüntülü bir sunum hazırlayıp çalıştayda sunan tek genç yazardı.Şu kadarını söyleyeyim: Kıbrıs Türk Edebiyatı, fantastik romanla, onun “Safir” romanıyla karşılaştı. En önemlisi, bunun ikincisi ve üçüncüsü de geliyor. Yani bilinçli ve hedefi olan bir romancı kazanıyoruz. Hem de eğitimi resim olup sergilere katıp ödül kazanan, yüksek lisans eğitimi süren bir ressamın romancılığı söz konusu!"

Kemal B. Caymaz, Kıbrıs’ın ilk fantastik hikâyesini anlatıyor!

13 Ağustos 2017

Biz her şeye rağmen kitapla büyüyen, sinemaya giden bir nesildik. Elbette Güzel Sanatlar Lisesi’nin de kazandırdığı farklı bakış açıları, araştırmaya, sanatın farklı yönleriyle ilgilenmeye bizleri yönlendirmesi de önemlidir. Ben de sadece ressam olmakla yetinmeyerek, çok yönlü kişiliğimi kullandım. Ben bir yandan resim yaparken, öte yandan zihnimde karakterler canlandırdım.

Please reload

Kültür Dairesi “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2017” sonuçlarını açıkladı

23.05.2017

Kültür Dairesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın sonuçları açıklandı.

Kemal Behcet Caymaz’ın “Çocuk Olmak IV” isimli eseri ise mansiyona layık bulundu.

53. Kütüphane Haftası etkinlikleri tamamlandı

05 Nisan 2017

Kültür Dairesi, bünyesindeki Milli Kütüphane ve tüm halk kütüphanelerinde düzenlediği çeşitli etkinliklerle 53. Kütüphane Haftası’nı kutladı.

Please reload

“Müjdelenen Zaman”

25-09-2016 Pazar

Kemal Behcet Caymaz’ın kaleme aldığı ‘Safir’ serisinin ilk fantastik romanı çıktı.

Please reload

“Müjdelenen Zaman” Okuyucuyla Buluştu

28 Ekim 2016 Cuma

Kemal Behcet Caymaz, ‘Safir’ serisinin ilk romanı ‘Müjdelenen Zaman’ı Bedesten’de tanıttı.

Fantastik Bir Roman

21.09.2016

Kemal Behcet Caymaz, ‘Safir’ serisinin ilk romanı ‘Müjdelenen Zaman’ı Bedesten’de tanıttı.

Kıbrıs'ın ilk fantastik roman serisi Eylül'de raflarda!

4 Ağustos 2016

"SAFİR"in Birinci Kitabı "Müjdelenen Zaman" Eylül ayının ilk haftası Türkiye geneli ve Kıbrıs'ta raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Please reload

Safir Serisi Kıbrıs Gazetesi Ekran'da!

30 Ocak 2016, Cumartesi

SAFİR serisi tamamlandı. Aliye Özenci Safir Serisine özel röportaj gerçekleştirdi...

Please reload

Kemal Behcet Caymaz, Safir" isimli fantastik gençlik romanı serisini tamamladı

Gundem Kibris 27.04.2015

Resim dalında yüksek lisans eğitimini sürdüren Kemal Behcet Caymaz, kendi yazıp resimlediği "Safir" isimli fantastik gençlik romanı serisini tamamladı.

Kemal Behcet Caymaz'dan roman serisi

Yenidüzen 28 Nisan 2015

Kemal Behcet Caymaz, kendi yazıp resimlediği "Safir" isimli fantastik gençlik romanı serisini tamamladı.

 

Please reload

"Emin Adımlarla İlerliyor." Gizem Y. Davulcu

Havadis Gazetesi 2014

"Genç Sanatçı Kemal Behçet Caymaz’ın resimleri Azerbaycan’daki sanatseverlerden de tam puan aldı."

Gündem Kıbrıs 15.07.2014

TÜRKSOY’un her yıl geleneksel olarak düzenlediği TÜRKSOY Ressamlar Buluşması’nın 17.’sinde Kültür Dairesi organizasyonu ile KKTC’yi temsil eden Kemal Behcet Caymaz’ın resimleri Azerbaycan’da büyük ilgi gördü

"17. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması’nda, KKTC’yi “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”te başarı ödülü alan Kemal Behçet Caymaz temsil ediyor."

Günden Kıbrıs 28.06.2014

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, TÜRKSOY’un her yıl geleneksel olarak düzenlediği “TÜRKSOY Ressamlar Buluşması”nın 17.’si bu yıl 16 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında Azerbaycan’ın Şeki kentinde gerçekleştiriliyor.

Etkinlikte KKTC’yi Kültür Dairesi organizasyonuyla Kemal Behçet Caymaz temsil ediyor

Please reload

17. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması Azerbaycan'da gerçekleşiyor

16 Haziran 2014, Pazartesi

TÜRKSOY'un gelenekselleşmiş faaliyetlerinden biri olan Ressamlar Buluşması bu sene Azerbaycan'ın tarihi ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Şeki kentinde 16 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Please reload

“Genç sanatçılar resim Yarışması sergisi 2014” yarın açılıyor

02.06.2014

Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”te Ahmet Erman Karagöz’ün “Kadının Dramı”, Kemal Behçet Caymaz’ın “Varoluş Öz II” ve Rahme Manastırlı’nın “Lefkoşa 1” isimli eserleri başarı ödülünü alacak.

Kod adı Venüs'teki genç yeteneğimiz; Kemal Caymaz

Poli Dergi 19/12/2011

Henüz daha 21 yaşında olmasına rağmen, bir çok güzel projeye imza attı. Bir arkadaşı ile birlikte bağımsız olarak  “Bir Varmış Bir yokmuş” adlı resim sergisini açıp, takdir topladı.

Yeteneğini sergileyip “Kod Adı Venüs” filmi seçmelerine katıldı ve rol aldı. Şimdilerde ise arkadaşlarıyla birlikte çok yakında gösterime girecek olan “The Fish Has Flown Away” adlı filmde rol alıyor.

 

Please reload

“Bir Varmış Bir Yokmuş” sergisi açıldı

Günden Kıbrıs 29.04.2011

Kemal B. Caymaz ve Ayça Akarcan’ın “Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli resim sergisi, İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açıldı.

Bir Varmış Bir Yokmuş

Gündem Kıbrıs 26.04.2011

Kemal B. Caymaz ve Ayça Akarcan’ın “Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli resim sergisi yarın akşam açılıyor.

Please reload

bottom of page