top of page

Seçkin Saral

Karakterler veYazarın Planladığı Oyuncu Listesi

seçkin saral.png

Hikâyenin ana kahramanı. Masumiyetin sembolü. Binyıllar önce müjdelenen kurtarıcı. 17 yaşında, çikolata kahvesi gözlere sahip, dalgalı koyu kahverengi saçlı, beyaz tenli, temiz yüzlü, yakışıklı bir genç. Varlıklı Saral ailesinin biricik oğlu. Aynı kaşlar ve gözlerle tıpkı annesine benzer. Bir de annesi gibi inatçı. Çocuksu, duygusal ve kolayca kırılabilen hassas bir yapıya sahip. Kırıldığı zamanlarda bile hep gülümser. Sevilmemek ve değersiz hissetmek onu çok üzer.Sevdiklerine değer verir ve onlar için ölümü bile göze alır. Okuldaki kızlar ona hayran ama bu zamana kadar hiç kız arkadaşı olmamış. Bu nedenle çoğu arkadaşı tarafından farklı olduğu düşünülür. Sanatçı bir kişiliğe sahip. Seçkin’in bu hayattaki en büyük korkusu şüphesiz ki sevdiği insanları kaybetme düşüncesi.  En büyük arzusu örnek bir insan olarak ailesini özellikle de onu dünyaya getirmek için türlü zorluklara katlanan annesini gururlandırmak. Ne istediğini bilen, acılara yılmadan göğüs gelen güçlü bir kişiliği var.Birinci filmde karabasanlarla boğuşan ve ergenlik sancıları çeken naif bir yeniyetmeyken ikinci filmde Defne duyduğu karşılıksız aşk yüzünden biraz daha karanlık bir ruh haliyle karşımıza çıkar. İkinci filmin sonlarına doğru Defne’den karşılık görmesiyle birlikte kendine güveni tekrardan yerine gelir.  Üçüncü filmde ruhu Prens Safir’in ruhu ile birleşir ve Seçkin Saral binyıllar sonrasında doğan Prens Safir olarak karşımıza çıkar. Böylelikle son savaşta Çobanyıldızı Krallığını ve sevdiklerini korumak için şeytana karşı büyük bir mücadele verir. 

Timothée Hal Chalamet (d. 27 Aralık 1995), Amerikalı-Fransız oyuncudur. 2012'de televizyon dizisi Homeland'de yer almadan önce kariyerine kısa filmlerde yer alarak başlamıştır. İki yıl sonra asıl film kariyerini Men, Women & Children ile yaptı ve daha sonra Christopher Nolan'ın bilimkurgu filmi Interstellar'da yer aldı.

2017'de, Luca Guadagnino'nun romantik drama filmi Call Me By Your Name'de Elio Perlman karakterini canlandırarak daha çok tanındı, bundan sonra Hot Summer Nights, Lady Bird ve revizyonist western filmi Hostiles'da yer aldı. Call Me By Your Name'deki performansı onu En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü'ne aday göstererek, bu kategoride aday olan en genç oyuncu yaptı. Daha sonra, ona BAFTA'da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında adaylık getiren filmi Beautiful Boy'da uyuşturucu bağımlısı bir genci oynadı. 2019'da sırasıyla, dönem filmleri olan The King ve Little Women'da, Kral V. Henry'yi ve Theodore "Laurie" Laurence'ı canlandırdı.

Chalamet, 2016'da ona Drama Leauge adaylığı ve Lucille Lortel Ödülü kazandıran, John Patrick Shanley'nin otobiyografi oyunu Prodigol Son'da yer aldı.

timothee.png
bottom of page